Co Vanessce pomáhá na její cestě?


Downův syndrom je a vždy bude pro Vanessku a celou její rodinu celoživotní boj, kdy Vanesska potřebuje pravidelné terapie, rehabilitace, neurorehabilitace a léčebné pobyty za lepším životem, které ale jsou velmi finančně nákladné. Tohle vše Vanessce dává naději na lepší život a její pokroky jsou pak opravdu znatelné.


Vanesska má od narození centrální hypotonii - snížené svalové napětí po celém těle, obličeji i v orgánech

Hypotonie se dělí na SVALOVOU - jde ze svalů a CENTRÁLNÍ - jde z mozku

Hypotonie je pro nás obrovský boj, jelikož Vanessce vše déle trvá a o to víc se s ní musí cvičit. Zároveň pokud se delší dobu necvičí, tak vše pustupně zase ochabuje. 


S Vanesskou také pravidelně od 4. měsícu dojíždíme na Logopedii, kdy trénujeme správnou techniku pití, jezení a provádíme oro-faciální masáže, protože Centrální hypotonie postihuje celý obličej, jazyk a čelist na které stojí celý obličej. 

 

Tzn. Pokud Vanesska nebude mít silnou čelist -> nebude moct kousat potravu -> jazyk bude z pusy ven -> ústa budou stále pootevřené -> změna anatomie v dýchací soustavě -> bude nadměrně slintat -> velmi špatné mluvení, pití, jezení


Aktuální potřebné terapie a cvičení pro Vanessku:

Hipoterapie - 1 terapeutická jednotka 400.- (Pravidelně 2x do týdne)

                        2.000.- týdenní intenzivní cvičení co 3 týdny


Ergoterapie - 1 cvičící jednotka 2000.- (Pravidelně každý pátek) 

                     

AXIS Medical neurorehabilitace na Slovensku co 3 měsíce 1 týden 45.000.- / na 2 týdny 90..000.- 


Biofeedback - 350.- za jednu terapii


Physio Canis na Slovensku 1 týden 45.000.- / 2 týdny 90.000.-


S Vanesskou se snažíme poctivě od narození cvičit (Od narození do 1. roku Vojtovu metodu, pak jsme přešli na Bobath Koncept). Pravidelně docházíme na rehabilitace, terapie, 2x ročně jezdíme na lázeňské pobyty přes pojištovnu. Chtěli bysme 4x do roka dojíždět na týdenní neurorehabilitační pobyt na Slovensko do Axisu, pokud nám to finance dovolí. Nevzdáváme se a nemáme to ani v plánu. Vše je ve Vanessce uložené a my jsme moc vděční za to, jaké jsou v dnešní době možnosti, díky kterým Vanesska má obrovskou naději na lepší a kvalitnější život.


Jak můžete pomoci?


Ze srdce Vám děkujeme, že jste součástí CESTY PRO VANESSKU